تایپ چیست؟


تاریخ نگارش: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
نویسنده: ع.دیداری
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 4644

تایپ چیست ؟
در عصری که زندگی می کنیم مهارت تایپ به مهارتی بسیار مهم تبدیل شده است دیگر کمتر کسی پیدا می شود که روزانه با تایپ کردن و کامپیوتر سرکار ندارد؛ یادگیری این مهارت نه تنها باعث پیشرفت چشمگیر تایپتان می شود بلکه شما را در فرا گیری سایر مهارت های کامپیوتر نیز یاری می کند. امروزه اکثر افراد از تایپ ده انگشتی برای انجام کارهای تایپی خود استفاده می کنند . تایپ ده انگشتی عبارت است از تایپی که در آن هر کلید را تنها یک انگشت می‌فشارد و هر انگشت وظیفه فشردن چند کلید را دارد. تایپ ده‌انگشتی باید بدون نگاه کردن به صفحه‌ کلید و رعایت قواعد آن صورت پذیرد. با تایپ ده انگشتی سرعت تایپ ما افزایش پیدا می کند .
سرعت تایپ خوب
یک سرعت تایپ خوب چقدر باید باشد ؟! تا حالا این سوال را از خود پرسیده اید؟ چگونه سرعت تایپ را محاسبه می کنند؟
یک تایپیست در تایپ کردن سرعتی چند برابر افراد عادی را دارد. سرعت تایپ شما باید چند کلمه در دقیقه باشد تا به یک تایپیست خوب تبدیل شوید!  کاربران عادی و حرفه ای که با تایپ ده انگشتی آشنایی ندارند معمولا در بهترین حالت، توانایی تایپ کردن ۳۸ تا ۴۰ کلمه در دقیقه را دارند.  سرعت تایپ خوب و ایده آل برای افراد عادی باید بیشتر از ۵۰ کلمه در دقیقه باشد اما برای افرادی که بصورت حرفه ای با کامپیوتر کار می کنند این عدد باید بالاتر شود بین ۶۵ تا ۷۵ کلمه در دقیقه !
اگر بیشتر از ۴۰ کلمه در دقیقه تایپ می کنید بازهم یک تایپیست خوب هستید. در نظر داشته باشید که باید بدون نگاه کردن به کیبورد بتوانید تایپ کنید و به این اعداد برسید.
سریعترین تایپیست جهان کیست ؟
سریعترین تایپیست جهان کسی نیست جز Sean Wrona  اهل یتاکا شهری در شهرستان تامپکینز ایالت نیویورک است. او رکورد جهانی سریعترین تایپیست کیبورد استاندارد QWERTY  را داراست Sean Wrona می تواند ۲۵۶ کلمه در دقیقه بنویسد!! این فوق العاده است.
همچنین خانم باربارا بلک برن اهل شهر سیلم ( پایتخت ایالت اوریگن ) رکورد سریعترین تایپیست را در گینس رو به نام خود ثبت کرده است . او توانسته است 150 کلمه در هر دقیقه آن هم به مدت پنجاه دقیقه را تایپ کند ، خانم بلک برن طی مدت پنجاه دقیقه به صورت مداوم تایپ کرده است و به طور متوسط در هر دقیقه 150 کلمه تایپ کرده است ! در واقع در هر ثانیه حداقل 2 کلمه را تایپ کرده است !!

افزایش سرعت تایپ و تسلط بر صفحه کلید با آموزش آنلاین تایپ دهوند.

 مقاله مرتبط در وبلاگ دهوند


 اشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha