موفقیت


تاریخ نگارش: ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نویسنده: م.نادری
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 1781

موفقیت یعنی رسیدن به هدفی که در ذهن فرد بوده است. پس چون افراد مختلف اهداف متفاوتی در ذهن خود دارند و برای رسیدن به آن اهداف تلاش می کنند، تلقی آنها از موفقیت خود هم متفاوت خواهد بود. افراد مختلف به تناسب اعتماد به نفس خود و تجربه موفقیت های قبلی اهداف مختلفی را در ذهن خود مجسم کرده وبرای رسیدن به آن تلاش می کنند.

موفقیت یک حس درونی است که تا فرد باور نداشته باشد کسی نمی تواند بگوید که او فرد موفقی است.یکی از ویژگی های موفقیت هدفمندی است ,با یافتن راههای درست می توان به موفقیت دست پیدا کرد. به گفته آبراهام لینکلن: بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند.

حال در این مقاله میخواهیم یاد روش های موفق شدن را یاد بگیریم .

بهانه ممنوع

  بهانه ها را کنار بگذارید و مسئولیت زندگی خود را به طور صد در صد بپذیرید . اگر شما هم جزء آندسته از افرادی هستید که دولت ، خانواده ، کشور یا هر عامل بیرونی را دلیل بر عدم موفقیت میدانید ، سخت در اشتباهید ! اگر کمی مطالعه و تحقیق کنید متوجه خواهید شد که اینها فقط بهانه هستند ، وگرنه امثال استیو جابز ، بیل گیتس یا حتی پروفوسور حسابی ها انقدر پیشرفت نمیکردند.

خودتان باشید

شجاعت لازم برای اینکه خودتان باشید را داشته باشید. خجالت نکشید! شما همانی هستید که هستید. حتی اگر اجتماع دوستتان نداشته باشید، همین هستید، پس چیزی که دیگران فکر می‌کنند را فراموش کنید و زندیگتان را بکنید. کاری را بکنید که دوست دارید چون زندگی شما همان است که خودتان می‌سازید. زندگی شما متعلق به خود شماست. هیچکس دیگر نمی‌خواهد زندگی شما را زندگی کند، پس همه چیز به خودتان بستگی دارد.

شاد و پرانرژی زندگی کنید

محیط‌ اطرافتان را تحسین کنید. هر از گاهی وقت بگذارید و به پیاده‌روی بروید. تصور کنید از سیاره‌ای دیگر آمده‌اید. به همه چیز با دیدی تازه نگاه کنید، حتی به رنگ آبی آسمان و نور خورشید. به گیاهان، درختان، برگ‌ها و گل‌ها و تکان خوردن آنها با وزش باد دقت کنید؛ به جریان آب و شکل گرفتن آن وقتی درون ظرفی ریخته می‌شود. به موجودات مختلف، حشرات، حیوانات، پرندگان و انسان‌ها نگاه کنید. این کار خاطرات مرده را از ذهنتان پاک می‌کند و روزمرگی را از زندگیتان بیرون می‌کند. شاد باشید . شما برای چه میخواهید موفق شودید ؟ با کمی تامل به این نتیجه خواهید رسید که هدف شما برای موفقیت رسیدن به شادی بیشتر در زندگی هست . بنابراین تا میتوانید شاد باشید و از زندگی لذت ببرید . نیازی به داشتن پول فراوان نیست ! شما میتوانید با تماشای فیلم دلخواهتان ، با انجام ورزش یا کارهای مورد علاقه تان و یا حتی رفتن به میهمانی یا هر چیز دیگری به احساس شادی برسید . پس بجنبید و به خود شادی بدهید وگرنه موفقیتتان هم برای شما احساس شادی به بار نخواهد آورد.

به دنبال کسب مهارت های جدید باشید

روی خودتان سرمایه گزاری کنید . افراد موفق همواره در حال آموزش دیدن یا ارتقاء مهارت هایشان هستند . شما یا پیشرفت میکنید و یا پسرفت خواهید کرد. این ماهیت جهان است . ستاره ها یا میمیرند و یا متولد میشودند . پس تصمیم بگیرید و حرکت کنید و همواره بدنبال ارتقاء مهارت هایتان باشید  اگر هم مهارت خاصی بلد نیستید خب آن را یاد بگیرید و متخصص شوید.این کار برای شما اعتماد بنفس نیز به همراه خواهد داشت.

ارتباط موثر

روابط خود را گسترش داده و برخی را قطع کنید . به قول جیم ران ( شخصیت شما معادل پنج نفر شخصیتی خواهد بود که با آنها رابطه بیشتری دارید ) پس به هوش باشید . آدم های منفی نگر و سمی را از زندگی خود حذف کنید. ارتباطات خوب میتوانند باعث تغییرات نگرش و ذهنیت شما شوند . پس همواره با افراد مثبت نگر و شاد در ارتباط باشید تا شما رو به سمت شاد و موفق بودن سوق دهند.

ذهنیتی مثبت داشته باشید

افکار منفی‌تان را پاک کنید. برای پاک کردن ریشه افکار منفی عصبانیت، ترس، تردید، تنفر و ... وارد عمل شوید. هر فکر منفی را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. ممکن است در آن لحظه خیلی حس خوبی نداشته باشید اما وقتی به چیزهای خوب فکر کنید مطمئناً حالتان بهتر خواهد شد. به همه نعمت‌هایی که در زندگی به شما داده شده فکر کنید زیرا بااینکه ممکن است گاهی همه چیز به هم بریزد و اوضاع چندان مطلوب نباشد، اما آینده سرشار از امید است. لبخند بزنید و احساسات و افکار منفی را درون خود نگه ندارید. ذهنتان را پاک کنید. دعا و راز و نیاز با خدا، تمرینات یوگا، مدیتیشن و تای‌چی روحتان را جوان و شاداب کرده و باعث می‌شود بهتر تمرکز کنید.

بهای رسیدن به موفقیت

بهای موفقیت را بپردازید ، شاید نیاز باشد بعضی مواقع تنها باشید ، شاید برای یادگرفتن چیزی باید هزینه زیادی بکنید شاید همان آدم های منفی نگر رویاهای شما را مسخره بکنند ، شاید بعضی مواقع باید شب ها دیرتر بخوابید و صبح ها زودتر بیدار شودید اینها مثال هایی از بهای موفقیت هستند. نترسید و اقدام کنید  هیچ چیز رایگانی در این دنیا وجود ندارد . فقط کافیست تصمیم بگیرید و توکل کنید . خدا همواره پشتیبان شما خواهد بود و شما را کمک خواهد کرد . فقط اقدام کنید . زندگی کوتاه‌ تر از آن است که با پشیمانی و حسرت زندگی به آنچه که دارید ارزش بگذارید و از تک تک لحظه های زندگی لذت ببرید.

مقاله مرتبط در وبلاگ دهوند

اعتماد به نفساشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha