راهکارهایی برای جذب نیروی کارآمد


تاریخ نگارش: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
نویسنده: م.نادری
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 1790

یک کارفرمای موفق چگونه می تواند نیروی مناسب استخدام کند ؟

یکی از روش های موفق بودن در کسب و کار و در نهایت کارفرمای موفق بودن ، جذب و استخدام نیروی مناسب و مرتبط برای شرکت و محیط کار است تا از این طریق کسب و کار رونق پیدا کند . شرکت های بزرگ در جهان همچون شرکت googl،sony و apple  علاوه بر استفاده از دیگر تکنیک های موفقیت در حیطه ی کسب و کارشان ، در جذب نیروهای مناسب و کارآمد هم بسیار موفق بودند و این خود به تنهایی عملی برای ارتقای شرکت بود .

دلیل اهمیت استخدام نیروی مناسب و کار آمد

جذب نیرو و کارمند مناسب یک فرایند بسیار مهم و حایز اهمیت است ، چرا که استخدام یک کارمند نا مناسب برای یک کارفرما و محیط کار هزینه های گزاف مالی و زمانی به همراه خواهد داشت . از سوی دیگر یک کارمند نمونه و مناسب باعث افزایش بهره وری و موفقیت های شرکت و محیط می شود و میتواند کسب و کار شما را ارتقا ببخشد و حتی بر کارمندان دیگر هم اثر مثبت بگذارد .

نداشتن روابط انسانی، خسارت مالی بزرگی برای نهادها و سازمان‌‌ها است. هر نیروی متخصصی فقط یک نیرو نیست: هر نیرو جهانی از ارتباط و شبکه است، هر نیروی انسانی می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی برای آینده هر سازمان باشد.

چطور نیروی مناسب و مرتبط استخدام کنیم ؟

ما در جلسات مدیریتی خود می پرسیم: چه کسی را می‌شناسید که توان انجام این کار را داشته باشد؟ و همه می‌گویند: نمی‌دانم یا خبر ندارم یا هرچیز. در صورتی که این پرسش، غلط است. سوال درست این است که بپرسیم: آیا کسی را می‌شناسید که کسی را برای چنین کاری بتواند معرفی ‌کند؟

وقتی می‌خواهید برای یک شغل آدم پیدا کنید، تیم مدیریتی خود را دعوت کرده و از آن یک فعالیت جالب و سرگرم کننده دربیاورید. برای مثال، بگویید هرکدامتان ۱۰ تا از بهترین کاندیداهایی که برای این شغل می‌شود پیدا کرد را پیشنهاد کنید. بعد تمامی این پیشنهادها را جمع کرده و به «لینکدین» رفته و ببینید هرکدام با چه نوع افرادی در ارتباط است. این طور شما بهتر به منابع انسانی دسترسی دارید و می‌توانید نامزد مورد نظر خود را پیدا کنید. وقتی نامزدی پیدا می‌کنید که در شبکه بیشتر کارکنان شما حضور دارد، آن وقت می‌توانید با او تماس گرفته و بگویید: خواستم از شما دعوت به کار کنم و دیدم تقریبا تمامی افراد بخش مدیریت با شما آشنا هستند. این طور، نامزد احتمالی هم هنوز به شما نپیوسته، تشویق خوبی می‌گیرد و نظرش جلب می‌شود که چنین سازمانی وجود دارد که در آن خیلی ها او را می‌شناسند.

اهمیت مصاحبه

هرکسی فکر می‌کند بهترین مصاحبه کننده است. شما ممکن است از پیدا کردن یک کاندیدا خیلی خوشحال باشید و در مصاحبه یادتان برود که چیزی بپرسید که مهم یا آموزنده باشد. در نتیجه بدانید که چیزهایی در مصاحبه است که باید بتوانید آن را شخم زده و به آن برسید. با خوش و بش کردن و فقط گفت وگوهای کلی، نه می شود کسی را شناخت و نه می‌توان چیزی در مورد آن‌ها فهمید. یادتان باشد همیشه در جلسه مصاحبه، ۸۰ درصد زمان حرف زدن بايد به مصاحبه شونده اختصاص يابد و نه مصاحبه کننده. مصاحبه کننده برايش ۲۰ درصد کافی است.

اگر استخدام اشتباه داشته‌اید، اول از هر چیز بدانید که تنها نیستید. هیچ‌کسی نیست که تاکنون تصمیم اشتباه در مورد استخدام نگرفته باشد. مهم این است که وقتی فهمیدید استخدام شما اشتباه بوده، آن را طول ندهید و فکر نکنید که خوب حالا که تصمیم بد گرفته‌اید پس دیگر باید با آن بسازید. بزرگترین فعالیت بشر، غیبت است. یعنی همیشه، همه دارند پشت سرهم حرف می‌زنند در نتیجه خبر خیلی سریع به شما می‌رسد. وقتی کسی باعث می‌شود مدام پشت سرش حرف زده شود، تمام سازمان را خراب می‌کند. یک استخدام اشتباه است و همین. فکر نکنید که حالا چندماهی صبر می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود.

 

مراکز استخدامی

مراکز استخدامی و شرکت های کاریابی کارجویان فراوانی را در لیست اعضای سایت های خود دارا هستند و بهترین منابع برای یافتن یک کارمند مناسب و مرتبط هستند . شما میتوانید از رزومه های موجود در این سایت ها استفاده کنید. با مطالعه ی رزومه ها میتوانید هرکدام را که مناسب دانستید برای یک جلسه مصاحبه دعوت نمایید. همچنین ، کارشناسان و مشاوران این مراکز میتوانند یک راه ارتباطی بین شما و کارجویان باشند و کارجویان مرتبط با حرفه و کسب و کارتان را انتخاب و به شما معرفی کنند تا از اتلاف وقت شما هم جلوگیری شود.

درج آگهی

علاوه بر این شما با درج آگهی در سایت های کاریابی و حتی روزنامه ها میتوانید آگهی خود را در معرض دید هزاران کارجو قرار دهید و روزانه افراد زیادی با شما تماس بگیرند و شما بتوانید با مصاحبه ، مذاکره و .. کارمند مناسب و در خور کسب و کارتان را جذب کنیدهمچنین شما باید اصول و مهارت برگذاری و مدیریت یک مصاحبه ی استخدامی را فرا گرفته باشید.  تا پس از مشاهده ی رزومه ی شخص و تخصص های او بتوانید رفتارهای او را محک بزنید و به نمونه و کار آمد بودن او پی ببرید .  در رابطه با این مهارتها در مقالات بعدی صحبت خواهیم کرد .با استفاده از طرق ذکر شده میتوانید نیروی مورد نیاز خود را جذب کنید اما در نظر داشته باشید میتوانید خیلی از مهارت های مورد نیاز در خصوص زمینه ی کسب و کار را به کارمندان بعد از استخدام آموزش بدهید.

حال شما میتوانید با انتخاب یک مرکز استخدامی معتبر و مشاوره با مشاوران این مراکز بهترین نیرو و کار آمد ترین کارمند را جذب نمایید تا تاثیر شگرف این موضوع را در موفقیت شغلی خود حس کنید.

درج اگهی در دهوند فرصت جذب نیروهای کار امد

جستجوی رزومه های مرتبط در بانک رزومه دهوند

 اشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha