وقتی بزرگ شدم می خوام چه کاره بشم؟


تاریخ نگارش: ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
نویسنده:
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 1935

وقتی بزرگ شدم می خوام چه کاره بشم؟

چند وقت از زمانی که این سوال را از خود می پرسیدید گذشته؟

اگر تا دبیرستان جواب این سوال را پیدا نکردید٬ ممکن است الان مشغول به کار یا تحصیل در رشته ای باشید که با علایق و روحیاتتان فاصله دارد.هر کدام از ما استعداد های متفاوتی داریم که وقتی بیان و به کار گرفته شوند،می توانیم برای دنیا مفید تر باشیم.

 قاعدتاً از انجام کاری که استعدادش را داشته باشیم لذت می بریم و اطرافیان هم ما را در آن مهارت تشویق و تحسین می کنند. کارهایی که در زمان فراقت به سمتشان کشیده می شویم و با اشتیاق به آنها می پردازیم. وقتی چنین استعدادهایی را پرورش دهیم، می توانیم بیشترین استفاده را به جامعه برسانیم و خودمان هم از کار و شخصیت خود خوشنود و راضی باشیم.

چه چیزی به شما انرژی می دهد و به وجد می آورد؟

ما اغلب فراموش می کنیم یکی از معیارهای انتخاب شغل احساسی است که نسبت به آن داریم و انرژی است که آن شغل به ما می دهد. یکی از چیزهایی که نشان می دهد شغلی که انتخاب کرده ایم مناسب نیست این است که از صحبت کردن درباره آن به اندازه کافی لذت نمی بریم. اگر نسبت به شغلی که انتخاب کرده ایم اشتیاق داشته باشیم زمان بیشتری در آن شغل می مانیم. اما اگر تنها روی پول و درآمد تمرکز کنیم دیگر شور و اشتیاق نخواهیم داشت.

در انجام چه کارهایی مهارت دارید؟

در انتخاب شغل علاوه بر احساسی که نسبت به آن شغل داریم باید توانایی هایمان را نیز در نظر بگیریم. برای رسیدن به شغل رویایتان باید ببینید چه صلاحیت هایی نیاز است. آیا با دیگران خوب ارتباط برقرار می کنید؟ آیا مشاوره می دهید؟ آیا مهارت بیان داری؟ آیا استعداد نویسندگی دارید؟ به تمام مهارت هایی که دارید فکر کنید و اگر نتوانستید از یکی از دوستان تان بخواهید توانایی های تان را به شما بگوید. گام های مثبتی وجود دارد که می توانید در مسیر شغلی تان به کار ببرید.

·         به یک شغل خاص فکر نکنید به رشته های شغلی فکر کنید.

·         درباره صلاحیت های مورد نیاز تحقیق کنید.

·         در مورد شغلی که انتخاب کرده اید تحقیق و برسی کنید.

·         یافته های تان را ارزیابی کنید.

 

بعد از تکمیل تحقیقات انجام شده یافته های تان را ارزیابی کنید. آیا این حرفه با سبک زندگی شما مناسبتی دارد تمام اطلاعات را جمع آوری کرده و مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. آیا هنوز همان شور و اشتیاق را نسبت به آن شغل دارید؟

خدمات اموزش انلاین دهوند تنها با یک کلیکاشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha