چگونه می توان مصاحبه شغلی انجام داد؟


تاریخ نگارش: ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
نویسنده:
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 2840

شما تصمیم گرفته اید که یک شغل جدید پیدا کنید و در مورد تمام فرصت های جدیدی که می توانید کشف کنید، هیجان زده هستید! این به این معنی است که شامل شرکت در مصاحبه های شغلی متعدد می شود - که به اندازه کافی برای شما  زانو های  لرزان ، عرق کف دست و خشکی دهان  را شامل می شود

بله، هیچکس انکار نمی کند که مصاحبه شغلی  جزء تجربه های عصبی نیست .اما در هر صورت   آماده سازی خود تان به عنوان  یک کاندیدای واجد شرایط، آماده و با اعتماد به نفس  - در حالی که در معده احساس درد و سوزش دارید ، کار آسانی نیست.

به هر حال !خودت رو جمع و جور کن! هیچ کس نمی تواند تمام اضطراب را از مصاحبه شغلی حذف کند. اما، چند چیزوجود دارد  که می توانید برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام دهید و به کمک آن مصاحبه انجام دهید . این نکات را امتحان کنید و برای مصاحبه شغلی بعدی تان آماده شوید!

 تحقیقات انجام دهید

شما احتمالا بسیار در باره اهمیت تحقیق قبل از مصاحبه شنیده اید و این امر درست است  . پس با این حال این را باید بدانید که  اگر به طور مداوم نام شرکت را اشتباه تلفظ کنید،شما کاندید فوق العاده ای به نظر نمی رسید.

بنابراین قبل از اینکه با مسئول استخدام روبرو شوید یک زمانی را برای تحقیقات اختصاص دهید . چه  مواردی را  قبل از مصاحبه باید  جستجو کنید؟ اولین چیز ی که نیاز است اطلاع داشته  باشد ، این است که ببینیدشغل مورد نظرتان دارای چه جزییتاتی می باشد. شرح  شغل را تجزیه و تحلیل کنید تا زمانی که کاملا  آن را به حافظه بسپارید .

همچنین یک ایده عالی برای شناخت بعضی از حقایق و اطلاعات کلی درباره شرکت به طور کلی این است که  چه زمانی و چگونه تآسیس شده است  ؟ تیم کاری آنها  چقدر بزرگ است؟ آیا آنها  اخیرا هر گونه تحولات بزگ  یا پیشرفت  داشته اند؟

با توجه به اینکه زمان شما راجلو می برد و نیز شما را به عنوان یک کاندید آگاه نشان می دهد و همچنین شما را از پرسیدن یک سوال مضحک و ناشیانه نجات می دهد

 تمرین

نه منظور این نیست که شمار روبروی آینه اسم خود را به صورت حرفه ای بارها  تکرار کنید و یا آنقدر بنویسید که انگشتانتان خسته شوند! اگر چه این موارد برای شما کار می کندو، قدرت بیشتری برای شماست !

به برخی از سؤالات عمومی مصاحبه نگاهی بیاندازید و پاسخ خودتان  را به آنها  با شرح های مختلف و مثالهای واقعی که می توانید برای پاسخ دادن به سوالات آزاردهنده  مصاحبه کننده ، استفاده کنید مواجه شوید و خاطر جمع شوید  که دو یا سه سوال با ملاحظه و متفکرانه  برای پایان دادن به جلسه خود از مصاحبه گر بپرسید، انجام این کار باعث می شود که شما علاقه مند و متعهد به کار به نطر بیاید

 برنامه پیش رو

هرچیزی می تواند باعث اشتباه شود - مخصوصا اگر شما در حال حاضر در مورد مصاحبه شغلی خود دچار استرس شده اید ، شما شاید چای را در سرتاسر پیراهن جدید خود فشار داده اید، در ترافیک گیر کرده اید، راه شرکت را گم کرده اید، و در کل تمام  مصاحبه را با لحن خودمانی صحبت کرده اید....

واما، با برنامه ریزی پیش رو می توانید تلاش کنید تا این موارد استرس  زاو ناراحتی ها را از بین ببرید! قبل از زمان مصاحبه ، لباس خود را کاملا هماهنگ و  رسمی انتخاب کنید  و مطمئن شوید که آن را شسته ، تمیز و اتو کرده اید . اطمینان حاصل کنید که مسیرهای مناسب برای محل مصاحبه انتخاب کرده اید . در صورت بروز هرگونه مشکل در راه خود، خیلی زودآگاه شوید و حقیقتا ، قبل از مصاحبه از خوردن یا نوشیدن اجتناب کنید ، ارزش ریسک  را ندارد.

یک نفس عمیق بکشید

باور کنید ، همه در مورد مصاحبه شغلی استرس دارند. اما شما نمی خواهید عرق کنید و به شدت در حال لرزش باشید، به  صورتی  که مصاحبه کننده شما را به  اورژانس سوار کند.بنابراین، قبل از ورود به اتاق، چند دقیقه طول می کشد تا نفس عمیق بکشید و خودتان را جمع کنید. این به شما کمک می کند که افکارتان را متمرکز کنید ،سپس، می توانید احساس کنید که مصاحبه کننده اعتماد به نفس شما را  می بینید!

 ارتباط برقرار کنید

هنگامی که شما در مصاحبه هستید، موفقیت شما در این است که چگونه به سوالات پاسخ دهید. البته، هر مصاحبه متفاوت است . برای مصاحبه شغلی قالب کلی وجود ندارد، بنابراین برای ارائه دقیق دستورالعمل دقیق برای موفقیت، مشکل است.با این حال، برقراری ارتباط موثر با مصاحبه کننده برای نشان دادن این حقیقت که شما یک کاندیدای واجد شرایط هستید ،بسیار مهم است.

برقراری ارتباط  موثر دقیقا چه معنایی دارد؟ خب البته، انتظار می رود که به سوالات مصاحبه کننده پاسخ دهید. اما نگران نباشید موارد را یک گام دیگرجلو ببرید و اصول  خود را اضافه کنید. اهمیت و ارزش این کارفرمای جدید را برجسته کنید و شور و شوق خود را برای این کار نشان دهید و یک یا دو موضوع را که واقعا دستاوردهاو موفقیت های  شما را نشان می دهد را روایت کنید . انجام این کارها مطمئنا باعث تقویت یک گفتگوی جذاب و تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه کننده می شود !

 بله، مصاحبه شغلی شرایط پر استرس و غیر طبیعی است - اما متأسفانه زمانی که شما به یک موقعیت کاری جدید نیازمند هستید ضروری هستند،. در هنگام برنامه ریزی برای مصاحبه بعدی خود، این نکات را در ذهن داشته باشید و به خودتان قوت قلب و نیرو ببخشید !

10 نکته برای استخدام در شغل مناسب

مقالات مرتبط در وبلاگ دهونداشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha