بهترین مقیاس سرعت تایپ


تاریخ نگارش: ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
نویسنده: ع.دیداری
دسته بندی: مطالب آموزشی
بازدید: 1365

یادگیری این نوع تایپ به عنوان عامل تایپیست شدن شما، مستلزم گذراندن دو مرحله است که مرحله اول بسیار ساده و گذراست ولی مرحله دوم نیاز به گذراندن زمان، حوصله و پیوستگی تمارین دارد. مرحله اول، «یادگیری قواعد» است پس از گذراندن این مرحله شما می‌توانید بدون نگاه کردن به صفحه‌کلید با سرعتی بیش از 30wpm (۳۰ کلمه بر دقیقه) تایپ کنید که حداقل دو تا چهار روز به طول می‌انجامد؛ مرحله دوم، «بهبود سرعت» است، همان‌طور که پیش‌تر گفته شد این، نیازمند زمان و تمرین زیادی است و بیش از یک سال زمان نیاز دارد و حتی گاه برای دستیابی به سرعتی همچون 200wpm (۲۰۰ کلمه بر دقیقه) که سرعتی بیش از یک تایپ حرفه‌ای است، سال‌ها زمان می‌برد. شما می‌توانید در منزل و فقط با داشتن یک رایانه این دو مرحله را بگذرانید.

انواع مقیاس محاسبه سرعت تایپ

 

WPM Word per Minute

WPM  یا کلمه در دقیقه یکی از رایج ترین مقیاس های محاسبه سرعت تایپ می باشد. برای محاسبه این عدد چندین مولفه بررسی می شود و عواملی چون زمان سپری شده تعداد خطاها و دقت آزمون دهنده تاثیرگذارند. در نظر داشته باشید که برای محاسبه هر چه بهتر و دقیقتر این کمیت، تنوع حروف از اهمیت بالایی برخورداراست.

CPM Characters Per Minute

 CPMیکی دیگر از مقیاس های محاسبه سرعت تایپ می باشد. این مقیاس تعداد کارکترها یا همان کلیدهای فشرده شده توسط کاربر در بازه زمانی معین را محاسبه می کند. نوع کلمات و کارکترها در محاسبه CPM  تاثیر گذاراند و کاربری که کلمات و حروف آسان را تایپ می کند شاید سریعتر از فردی باشد که کلمات سخت تر را تایپ می کند. برای تایپیست های خوب و یا حرفه ای معمولا این عدد بین ۳۲۵ تا ۳۳۵ کارکتر در دقیقه است. کاربرانی که قادر باشند بیشتر از ۲۰۰ کارکتر در دقیقه بنویسند نسبت به کاربران عادی در سطح بالاتری قرار دارند. شما چند کارکتر در دقیقه می توانید تایپ کنید؟اشتراک‌گذاری

نظرات

درج نظر جدید

captcha